Ad ve Soyad :
E-Posta :
Telefon :
   

Psikoterapi terapi yöntemi hastaların duygu düşünce ve konu ile ilgili fikirlerini herhangi bir cerrahi veya biyolojik müdahale olmaksızın psikoterapist denilen psikolojik yönden uzmanlık sahibi olan kişilere kendi fikir ve iç dünyaları ile ilgili verdikleri bilgi olarak adlandırılır. Uzmanın konu ile ilgili bilgileri eğitim aldığı psikolojik süreç içerisinde elde ettiği bilgiler dahilinde karşıdaki kişiye rahatsızlığı için tedavi tekniklerini uygulanabilmektedir.

 

 Psikoterapi Ve Teknikleri

 

            Psikolojik yönden terapi sistemi olan psikoterapiyi teknikleri bakımından farklı dişleri ayrıldığı gözlenir. Psikoterapi teknikleri bireysel terapi, evlilikler açısından evlilik terapileri, çocuklar açısından çocuk terapileri, aile terapileri, grup terapileri ve hatta online terapiler psikoterapi yöntemleri içerisinde yer almaktadır. Soru dahilinde 'Psikoterapi nasıl yapılır ?' kişinin kendi ruhsal durumlarının, karmaşalarının bir uzmana anlatılması hali olarak ifade edilebilir.

 

 Psikoterapiye Sebep Olan Kişisel Oluşumlar

 

            Kişilerde oluşan kaygı endişe gibi sürekli tekrar gösteren hallerde, göç boşanma gibi kişilerin düzenlerini bozulmasına sebep olan oluşumlar, madde bağımlılıkları, yabancılaşma gibi durumlar, varoluşsal krizler, kendini keşfetme, sonradan oluşum gösteren günlük hayatta tekrarlayan saldırganlaşma hissi, eş hususunda karşılaşılan problemler, evliliklerde geçimsizlik, çocuk yetiştirme hallerinde oluşan karmaşa halleri, yaşlanma ve topluma uyum sağlamada güçlük gibi problemler ile karşılaşınca psikoterapiye kişisel bir yönelim gözlenebilir.

 

            Çocukların psikoterapi ihtiyacını genelde veliler veya okulda bulunan rehberlik hizmetleri gibi kurumsal oluşumların fark ettiği bu farkındalığın nedeni ise çocuğun sergilediği davranışlar olarak ifade edilebilir. Ergenlik gibi biyolojik süreçlerde buna dahil olmakla beraber okulda gösterdiği saldırganlık gibi olumsuz davranışlar ve okul içerisinde bulunduğu kaygılı hal okulun psikolojik olarak onda oluşturduğu durumlarda dikkat edilerek bu sonuca varılabilir.

Psikoterapi Nasıl Yapılır ?
Site Haritası
© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır. Homopsychologicus Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık
Designed & Developed by Art Web ® Tasarım ve Yazılım Hizmetleri