Ad ve Soyad :
E-Posta :
Telefon :
   

İnsan psikolojisi ile ilgilenen kişilere Psikolog denilmektedir. İnsanların sorunlarına çözüm bularak yardımcı olmak amacı ile tıp bölümü Psikiyatri bölümünü bitiren doktorlar psikiyatrist olarak görev yapmaktadır. İnsanların ruhsal problemleri ile ilgilenerek, onlara yardımcı olmak amacı ile birebir insan ilişkisi kurmaktadır. Bu sayede hastalıkları teşhis edilerek tedavi edilmekte ve topluma daha iyi bireyler olarak yaşamlarına devam etmektedir. Psikolojik bir sorun yaşamanız halinde Psikolog İstanbul hizmetlerine başvuru yaparak yardım alabilirsiniz.

En Çok Rastlanan Psikolojik Sorunlar

 

Toplumumuzda çok fazla psikolojisi bozuk bireylere rastlamak mümkün olmaktadır. Psikolojik rahatsızlıkla farklı kategorilere ayrılır ve her birinin sebepleri, belirtileri birbirinden farklı şekilde kategoriye ayrılır. Bazı psikolojik rahatsızlıklar doğuştan genetik olurken bazıları ise yaşanılan olaylar nedeni ile meydana gelebiliyor. Oluşan bu sorunlar çeşitli terapi yöntemleri ve ilaçlar kullanılarak tedavi edilmektedir. Tedavi yöntemleri hastalığı sebebine ve belirtilerine göre değişir.

Uygulanan bilimsel yöntemler sayesinde insanlara farklı bir birey olmadıkları ve bu sorunlardan kurtularak hayatlarının normale dönebileceği anlatılır ve tedavi edilir. En fazla rastlanan psikolojik sorunlar arasında ruhsal bozukluklar yer almaktadır. Bu sorunlar, kişilik bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları, gelişimsel bozukluklar, yeme bozuklukları, anksiyete bozuklukları, somatik bozukluklar, duygu durum bozuklukları, madde bozuklukları yer alır. Ayrıca çiftlere özel olarak verilen kişiye özel yaşam yönetimi, bireysel ve çift terapisi gibi hizmetler sağlanmaktadır. Bu rahatsızlıklardan herhangi biri ile karşılaşmanız durumunda Psikolojik danışmanlık sayesinde kurtulabilirsiniz.

Ruhsal Bozukluk Yeme Bozuklukları

 

En çok sık rastlanan ruhsal bozukluklar arasında yeme bozuklukları yer almaktadır. Anoreksiya olarak da bilinen rahatsızlık pek çok insan tarafından yanlış tanınan bir rahatsızlıktır. Fiziki bir rahatsızlık gibi algılansa da aslında psikolojik bir rahatsızlıktır. Kilo vermek isteyen kişilerde bir süre sonra ortaya çıkan bu sorun zihinsel bir takıntı haline gelir, kişi kendi fiziki görünüşünü beğenmez ve kendini sürekli olarak şişmanmış gibi düşünür. Oysa bu kişiler çevresinden oldukça zayıfsın yorumları alır ve görüntü olarak da zayıftır. İleri durumlarda hayati tehlike oluşturabilecek bu sorun tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır ve ilaç tedavisi ile psikoterapi ile atlatılması sağlanır.

Cinsel İşlev Bozuklukları

 

Hem kadın hem erkeklerin hayat kalitesini fazlası ile etkileyen bu rahatsızlık birçok sorunu da beraberinde getirir. Cinsel işlev bozukluğuna ek olarak ilgi eksikliği, duygularda dengesizlik ve depresyon gibi sorunlarında oluşmasına neden olur. Bu sorunu yaşayan kişilerin tedavi olması mümkün olmaktadır. Uygulanan terapi ilaç tedavisi yapılmaktadır ve sonuç alınmaktadır. Bu aşamada çiftlerin birbirlerine daha duyarlı şekilde davranması da gereklidir.

Kişilik Bozuklukları

Toplumumuzda birçok kişide kişilik bozukluklarına rastlamak mümkün oluyor. Bu bozukluklar tedavi edilmediği takdirde yaşam kalitenizi düşürmekte ve daha büyük sorunlara nede olmaktadır. Kişilik bozuklukları arasında Çekingen, antisosyal, borderline, şizoid, paranoid, narsistik, histrionik, şizotipal, bağımlılık gibi sorunlar görülmektedir. Özgüven, motivasyon eksikliği, sosyalleşme sorunları, panik atak gibi hangi sorunu yaşarsanız yaşayın Psikolog İstanbul hizmeti alarak tedavi olmanız mümkün olmaktadır.

Psikoterapist tedavi yöntemleri ilaç tedavilerine oranla daha fazla tercih edilmekte ve daha etkili olduğu görülmektedir. Tamamen iyileşme oranının daha yüksek olduğu bu yöntemler olumlu sonuçlar alınabilmekte ve uzun bir tedavi süreci olduğu bilinmektedir.

Çift Evlilik Terapisi

 

İkili ilişkilerde mutlu olmanın sırrı, bireylerin birbirini anlaması ve destek olmasıdır. Aile içinde iletişim bozukluğu, çatışma, anlayış eksikliği gibi durumların yaşanması sorunlara neden olabilir. İlişkilerin giderek bozulmasına neden olan bu durumlardan çift terapisi ile kurtulmak mümkün olmaktadır. Ayrıca ilişkilerde iletişim sorunları yaşayarak kendinizi güvensiz hissetmeniz, ilgisiz hissetmeniz gibi durumlarda tartışmalar daha fazla artar ve geri dönülmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu durumlarda kim haklı kim haksız kavgası yapmak yerine evlilik terapisine başvurmak en uygun davranış biçimi olacaktır.

Uzmanlardan Yardım Alın

 

Sebebi ne olursa olsun, herhangi bir psikolojik sorun yaşamanız halinde bunun tedavisini kendi başınıza değil de Bireysel terapi hizmetlerine başvurarak kurtulabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti alarak bu süreci daha kolay ve kısa sürede atlatmanız mümkün olabilir. Daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmek çok da zor değil. Yaşadığınız tüm zorlu bu süreçte sizin yanında olarak size sevdiklerinizle güzel bir yaşam sunulmaktadır.

Psikolojik Sorunlar
Site Haritası
© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır. Homopsychologicus Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık
Designed & Developed by Art Web ® Tasarım ve Yazılım Hizmetleri