Ad ve Soyad :
E-Posta :
Telefon :
   

Mutlu olmak herkesin hayalidir. Ancak hayat koşulları her zaman, herkesin eşit miktarda mutlu olabilmesini engeller. Aslında insanın kendi iç motivasyonu ile mutluluğun sırrını yakalaması imkânsız değil. Mutlu olmanın sırları aslında birkaç ince çizgiden geçiyor. Dolayısıyla kişi bu çizgileri yakaladığında aslında ne kadar ufak tefek konularda mutsuz olduğunu anlıyor.

 

Empati Her Zaman Yanınızda Dursun

 

Empati bir kişinin yerine kendinizi koymaktır. İster eş, ister arkadaş ya da aile olsun empati yeteneği güçlü olan bir insan mutluluk yarışına bir adım önde başlar. Özellikle ilişkileri tekrara düşmüş ve mutsuzluğun eşiğinde olan kişiler, empati geliştirerek kendi hatalarını da görebilir. Böylelikle ilişkilerin kurtarılabilmesi, dolayısıyla mutlu olmak adına adımlar atılmaya başlanır.

 

Yeni Yerler ve İnsanlar Tanıyın

 

Tekdüzelik her zaman sinir bozucu ve umutsuzluk aşılayıcıdır. Bu nedenle hayatınızdaki tekdüzelikleri aralayın. Yeni insanlar tanımaktan korkmayın ve yeni yerler keşfetmek için zaman yaratın. Yeni bir yeri keşfetmek için çok uzağa gitmenize ya da çok para harcamanıza gerek yok. Örneğin hiç gitmediğiniz bir kafeye gidebilir ya da hiç uğramadığınız bir mağazaya girebilirsiniz.

 

Kitap Okuyun

 

Mutlu olan insanların çoğunun kitaplar ile yaşadığını unutmayın. Kitaplar insanları rahatlatır ve hayal gücünü genişletir. Üstelik biranda kendinizi olay örgüsünün tam içinde bulabilirsiniz. Sürekli olmasa da hayatınızda kitap okumaya ayırdığınız vaktin en güzel zamanlardan oluştuğunu fark edebilirsiniz. İster aşk romanı olsun, ister polisiye kitaplar sizleri hayatın karmaşasından biraz olsun uzaklaştıracaktır.

 

Nasıl Mutlu Olurum ?
Site Haritası
© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır. Homopsychologicus Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık
Designed & Developed by Art Web ® Tasarım ve Yazılım Hizmetleri