Ad ve Soyad :
E-Posta :
Telefon :
   

Mutlu Olmanın Yolları

 

Duygusal bir ilişkide en yüksek doyuma ulaşmak için çift terapisi desteği alınabilir. İlişkiden beklenen etkinin yeteri kadar alınabilmesi için bu terapi desteği flört eden ya da nişanlı çiftler için de verilebilir. Bireysel terapiden oldukça farklı olan süreçte, danışan kişilerin kim olduklarından ziyade ilişki içinde ortaya çıkardıkları kimlikle ilgilenilir.

 

 Hiçbir İlişki Tek Taraflı Bozulmaz!

 

Bir ilişkinin bozulmasında ya da düzelmesinde her iki tarafın da rolü vardır. Çift terapisi kapsamında yaşanan olaylara çözüm odaklı yaklaşım sağlanır. Bu becerinin gelişmesi tamamen çiftlerin terapiye olan inançlarına bağlıdır. İlişkide sorun algılayan çiftler farklı şekillerde çözüm arayışına girerken konunun uzmanı bir terapistten destek alanlar zaman içinde yaşayacakları muhtemel sorunlarla baş edebilme becerisini de geliştirme fırsatını yakalar. Bu süreçte ilişkinin geçmişinden gelecek planlarına kadar her detay masaya yatırılmalıdır.

 

 Mutlu Bir Aile Yapısı Sağlıklı Bireylerin Yetişmesini Sağlar

 

Sağlıklı bir aile yapısı içinde hayatta karşılaşılan sorunlar büyüme ve gelişime katkı sağlar. Rollerin birbirine karışması, aile içi hiyerarşinin bozulması, iletişim zorlukları, çatışma ve yetersizlik halinde aile terapisi ile yaşanan durumun olumsuz etkileri azaltılabilir. O anda sorun olarak görülen durumların üstesinden gelme becerisi kısa vadede ailenin temellerinin sağlamlaşmasını sağlar. Daha yeterli ve tatmin edici bir evlilik sosyal ortamlarda da uyumu beraberinde getirir.

 

Ailenin olumlu iletişim becerileri kazandığı, sorun çözme becerisi elde ettiği ve empatinin ön plana çıkarıldığı aile terapisi çalışmalarında objektif bir ortam yaratılmasını sağlamak terapistin sorumluluğudur. Boşanma, yas dönemi, alkol ve madde kullanımı, çocuk ve ergenlerde davranış bozukluğu, duygusal istismar, şiddet, evlat edinme ve ekonomik problemler ülkemizde ailelerin en çok yardım aldıkları konular arasında gösterilebilir. Terapi süresi ailenin ihtiyacı, gelişme süreci ve yaşanan probleme bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 

 

Mutlu Olmanın Sırları
Site Haritası
© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır. Homopsychologicus Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık
Designed & Developed by Art Web ® Tasarım ve Yazılım Hizmetleri