Ad ve Soyad :
E-Posta :
Telefon :
   

İlişki Terapisi Tanımı

 

Her insan birbiri ile ilişki içindedir. Bazı insanlarla dost bazılarıyla arkadaş bazılarıyla ise eş olurlar. İnsan ilişkileri çok karmaşık bir yapıya sahiptir. İnsan ilişkilerinin düzgün sürebilmesi ve ilişkilerin sağlam temellere dayanması için ilişkilerde bazı unsurların bulunması gerekir. Özellikle de her ilişkide karşılıklı sevgi ve saygı olmazsa olmazlardandır. Bunun yanında insanlar sadece güvendiği ve yanında kendisini mutlu hissettiği kişilerle ilişkilerini devam ettirir. İlişkilerde dürüstlük, sadakat ve saygı çok önemlidir. İlişkilerin düzgün gitmediği noktada devreye ilişki terapisti girer.

 

İlişki Terapisi Nedir ve Neden Gereklidir?

 

İlişki terapisi tanımı, ilişkilerin düzgün bir şekilde sürebilmesini ve uzun ömürlü olmasını sağlamak amacı ile çözüm bulamadığınız noktalarda profesyonel bir destek alabileceğiniz kişilerin gerekliliğidir. Size yardım edecek bu kişi ise ilişki terapistidir. İlişki terapisti yürütmekte zorlandığınız ve bazı sorunların çözümünü bulamadığınız durumlarda size yardım etmeyi amaçlar. İlişkinizde yaptığınız yanlışları tespit eder ve bunları nasıl düzeltebileceğinizi size gösterir. İlişki terapisti pek çok evliliğin kurtulmasını sağlamış ve çiftlerin birbirini anlayarak ilişkinin daha uzun yıllar sürmesini sağlamıştır.

 

İlişki terapisti sadece evli çiftlerin başvurabileceği değil ailecek ya da anlaşamadığınız kişilerle de başvurabileceğiniz bir birimdir. İlişkilerinizde yaşadığınız sorunları profesyonel bir yardım alarak çözebilir ve ilişkinizi kurtarabilirsiniz. Aynı zamanda çocuğunuzun yaşadığı sorunları ve çevresiyle ilgili yaşadığı sorunları bu sayede rahatlıkla aşarak daha sosyal, etkin ve mutlu bir hayat yaşayabilirsiniz.

 

İlişki Terapisi Tanımı
Site Haritası
© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır. Homopsychologicus Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık
Designed & Developed by Art Web ® Tasarım ve Yazılım Hizmetleri