Ad ve Soyad :
E-Posta :
Telefon :
   

Hayatlarınızın hep birilerine bağlı olduğunun farkında mısınız? Buna bağlı olarak da hep başkaları için yaşıyorsunuz yani bir anlamda erici insan olma özelliklerini daima taşıyorsunuz. Küçük yaşlarda ailenin uslu çocuğu olabilmek, gençlik yaşlarında okulun gözde öğrencisi olmak, ileriki yaşlarda ise işyerinin en çok beğenilen elemanı olmak ve son olarak evlilikte ise daima verici taraf olmak için uğraşılıyor.

 

            Daima başkalarının hayatlarına bağlı olarak yaşamak ne kadar doğru diye düşündüğünüz zaman aslında kendinizin herkesten daha önemli olduğunu görebilirsiniz. Kendiniz için değil de daima başkaları için yaşamak adına kendinizi psikolojik baskı altında hissedebilirsiniz.

 

            Bayanlar açısından bu duruma bakıldığında, senelerce okuyan ve bir meslek sahibi olan bayanlar evlendikleri zaman üretkenliklerini ikinci plana atmak zorunda kalıyorlar. İyi bir eş olmak adına yıllarca emek verdikleri meslekten bile vazgeçebiliyorlar.

 

            Hayatının temel noktasına ailesini ve sevdiklerini koyan kişiler, kendinden başka kişiler için yaşamayı en kutsal görevlerden biri olarak görüyorlar. Çocukluktan gelen bu davranışın ileriki yaşlarda çok da iyi olmadığının farkına varılması önemlidir.

 

            Büyük yaşlarda, herhangi bir şeyin sizin için iyi ya da kötü olduğuna kendiniz karar verebilirsiniz. Bunun için etrafın onayına ihtiyacınız yok. Bu nedenle çevre ne der diye düşünerek yaşamak yerine, öncelikle kendinizi düşünmeniz gerekmektedir. Psikolojik baskıdan kurtulmak ve hayattan daha fazla zevk almak için daima verici olmayın ve ilk önce kendinizi düşünün.

 

Hep Verici İnsan Olmak
Site Haritası
© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır. Homopsychologicus Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık
Designed & Developed by Art Web ® Tasarım ve Yazılım Hizmetleri