Ad ve Soyad :
E-Posta :
Telefon :
   

Fobiler ve Fobileri Yenmenin Yolları Neler?

 

Fobi, kişilerin yapmaktan korktukları ve çekindikleri şeylere verilen bir isimdir. Hobi, kişilerin yapmaktan zevk aldıkları işlere denir. Fobi de bunun tam tersi anlamındadır. Kişilerin, hayvanlara, yüksekliğe, asansörlere, metal eşyalara ve birçok şeye karşı fobileri olabilir. Korku duyulan anlarda fobinizin olduğunu anlamanız zaman alacaktır. Birkaç defa duyduğunuz ve kısa süre içinde atlattığınız korku ve endişelere fobi denilemez. Fobi, uzun süren ve kolaylık ile atlatılamayan korku ve endişe halidir. Bu bir tür panik atak rahatsızlığı da sayılmaktadır. Korku ve endişe duyulduğu anlarda hissedilenler ve sergilenen hareketler, panik atak anındakiler ile nerede ise aynıdır. Bu neden ile fobileri yenmek için doğru yolları izlemek gerekir.

 

Fobiler Nasıl Yenilir?

 

Fobileri yenilmesi için ilk olarak sorunun ne olduğunun bilinmesi gerekir. Net olarak neye karşı fobinizin olduğunu biliyor iseniz, yenme süreciniz çok hızlı gelişecektir. Fobilerin ne derece ilerlemiş olduğu ile alakalı bir destek alınması gerekir. Bu destek için yaşam koçları ve psikologlar ile terapi yapılmalıdır. Uzman kişiler, fobilerinizden kurtulmanız için doğru yolu çizeceklerdir.

 

Onlarla terapi yapmak ve onlara güvenmek, fobilerden kurtulmak için şarttır. Fobilerinizde nasıl kurtulacağınız hakkında sizlere bir tür cesaret terapisi uygulayacaklardır. Fobileri yenmek için açılı olan kurslarda vardır. Bu kurslarda fobileri aynı olan kişiler gruplara ayrılmaktadır ve toplu olarak fobilerinizi yenmeniz için cesaret çalışmaları yaparlar. Bu cesaret çalışmalarında aynı şeylerden korktuğunuz kişilerin fobilerini yendiğini görmeniz, cesaretinizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede fobilerinizi yenebilirsiniz.

Fobiler ve Fobileri Yenmek!
Site Haritası
© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır. Homopsychologicus Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık
Designed & Developed by Art Web ® Tasarım ve Yazılım Hizmetleri