Ad ve Soyad :
E-Posta :
Telefon :
   

Bireylerin gelişim süreçleri boyunca en çabuk büyüme, gelişme ve olgunlaşma yaşadıkları ikinci sürece ergenlik dönemi denir. Ergenliğe ilk kez adım atan çocuklarda hem fiziksel hem de duygusal değişimler görülmektedir.

 

            Çocuklardaki gelişim süreci çok hızlı olduğu için kompleks bir yapıya da sahiptir. Bu nedenle ergenlik dönemine yeni giren çocuklar, sık sık çevresi ile farklı çatışmalara girerler. Bu duruma zamanında ve doğru bir şekilde müdahale edilmediği zaman durum daha çıkmaz bir hale gelir.

 

            Sorunun daha da ilerlememesi için bir desteğe ihtiyaç duyulur. Bu durumda ergen terapisi yöntemi ile çocukların karşı karşıya kaldıkları sorunlar aşılmaya çalışılır. Terapi olarak tercih edilecek yöntem, hem çocukların hem de ailenin ihtiyaçlarına yardımcı olunmaktadır.

 Uzman tarafından ergenlik dönemine giren çocuğun yaşadığı problemlere, ailenin temel yapısına inilerek sorun kökünden çözülmeye çalışılır. Aileler için sancılı bir süreç olarak görülse de, çocukların bu durumu atlatması için gerekli bir durumdur.

 

            Çocukları duyguları çok hızlı değişir ve bu değişime ayak uydurmaya çalışırken bir yandan da fiziksel gelişime alışmaya çalışmaktadırlar. Doğruyu ve yanlışı ayırt etmeye çalışan çocuklar, bu aşamada kendi içlerinde sorun yaşarlarken bir yandan da aileleri ile sorun yaşarlar.

 Aileler ile başlayan ergen terapi süreci, çocuğun yaşına ve gelişimine göre belirlenen terapi sürecinde hem ailelere hem de çocuklara destek olunarak bu sancılı sürecin en rahat şekilde atlatılması sağlanır.

 

 

Ergen Terapisi
Site Haritası
© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır. Homopsychologicus Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık
Designed & Developed by Art Web ® Tasarım ve Yazılım Hizmetleri