Ad ve Soyad :
E-Posta :
Telefon :
   


            Ergen terapisi ifadesi ergenlik dönemi ile alakalı olmakla birlikte bir kişinin çocukluktan yetişkinlik çağına geçişinde yaşayabileceği problemleri karşılaştığı durumları inceleyen ve bu bakımdan ergenlik dönemindeki kişilerin destek sağlamakta olan bir terapi çelişir. Kendi isteğiyle psiko terapi sistemine başvurmakta olan buluğ çağına girmekte olan bireyin duygusal olarak karşılaşmak da olduğu değişimlerde destek almaktadır.

            Terapi yöntemleri ifade edilecek olursa terapi sisteminde en önemli olan şey ergenin güvenini kazanmak olup bu durumla birlikte ergenin problemlerine bir güven köprüsü ile ulaşma ortamının oluşmasına sağlamak psikoterapist için ilk aşamadır. Gözlenen sorunlar çok küçük sorunlar olabileceği gibi büyük sorunlar olarak da karşılaşmak durumu vardır. Sorunlar için çözüm aşamasında güven basamağından sonra en önemli şey sorunların boyutlarına göre ergenin yargılanması gerektiği olmakla beraber ergenin sorunlarının küçümseme sorunların çözümü açısından önemli bir basamak olarak ifade edilmektedir. Sorunların çözümü açısından ergeninde  sorunlar karşısında kafa yorması ve neden olduğunu düşünmesi için bireyin zaman tanınması gerektiği ifade edilmektedir.


Terapi Nasıl Uygulanır?


 
            Terapi uygulama sürecinde en önemli çocuğun kendi isteğiyle terapi ortamında bulunma arzusunda olmasının gerektiği ifade edilir. Genelde gözlenen durum ailelerinin ergenlik dönemine giren çocuğu isteği dışında terapi ortamına etmesi halinde bir terapi sisteminin oluşmakta olduğu gözlenmektedir. Bu durum çocuğun isteklerini göz ardı etmek olarak ifade edilmekte olup terapiden sonuç alma oranının düşme halinin gözlenmektedir. Terapi ortam açısından çocuğun terapi ortamını kabullenmesi önemli olmaktadır.

Ergen Terapisi Nasıl Yapılır?
Site Haritası
© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır. Homopsychologicus Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık
Designed & Developed by Art Web ® Tasarım ve Yazılım Hizmetleri