Ad ve Soyad :
E-Posta :
Telefon :
   

Depresif Halimden Vazgeçebilir Miyim?

 

Depresif haller pek çok kişinin sorunu. Bu durum, kişinin günlük yaşamını ciddi şekilde etkiliyor. Depresif durumlar, aile, okul, iş hayatında mutsuzluklar, başarısızlıklar getiriyor. Peki depresif hallerden vazgeçmek, kurtulmak mümkün mü? Siz de bu olumsuz halinizden kurtulmak istiyorsanız makale siz yol gösterecektir.

 

Depresif Hallerden Kurtulmanın Yolları

 

Günlük Yaşam

 

Depresif haller, sizin beslenme alışkanlığınızdan tutun da uyku düzeninize kadar sizi olumsuz etki altına alır. Bu noktada, siz, günlük rutin içinde ne yapıyorsanız ve nasıl yaşıyorsanız düzeninizi bozmamalısınız. Söz gelimi; aynı saatte yatın ve aynı saatlerde uyanın, beslenmenize önem verin, gün içinde ki sorumluluklarınızı yerine getirmeye devam edin.

 

Spor Yapın

 

Spor, sağlık açısında önemli olduğu kadar ruh sağlığı açısından da son derece önemlidir. Çünkü sporun psikoloji üzerinde iyileştirici etkileri vardır. Sürekli spor yapmaya alışkın biriyseniz her zaman yaptığınız sporları yapın. Eğer spor yapmayan biriyseniz yürüyüş yaparak spor aktivitelerine başlangıç yapın. Gün içinde 20 dakika yürümek ruh halinize olumlu yansıyacaktır.

 

Sosyal Çevre

 

Depresif ruh halinin, en belirgin özelliklerinden biri de sosyal çevreden soyutlanmaktır. Arkadaşlarınızdan uzaklaşmayın. Aksine arkadaşlarınızla planlar yapın, aktivitelere katılın ve arkadaşlarınızla bol sohbet edin.

 

Mutluluk Veren Aktiviteler

 

Depresif ruh hali öncesinde sizi mutlu eden aktivitelere yönelin. Bu aktiviteler, resim yapmak, dans etmek, sinema ya da tiyatroya gitmek olabilir. Yeter ki size mutluluk veren aktivitelerle zaman geçirmeniz. Bunlar sizin ruh halinize iyi gelecektir.

Depresif Halim
Site Haritası
© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır. Homopsychologicus Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık
Designed & Developed by Art Web ® Tasarım ve Yazılım Hizmetleri