Ad ve Soyad :
E-Posta :
Telefon :
   
            İnsanlar hayatları boyunca birçok hastalığa maruz kalabilirler. Bunun için sürekli doktora gitmek zorunda kalsalar da bazen teşhis ve tedavilerinde kendileri de kendilerine yardımcı olabilirler. Bu biraz da insanın kendini tanıması ve hastalığın kadim bir hastalık olmasıyla ilgilidir. 


            Günümüzde ilaçlar sentetik olarak üretilmektedir. Sentetik ilaçların kaynağını ise bitkisel be hayvansal kaynaklar oluşturmaktadır. Fakat yine de bu kaynakların çeşitli kimyasallarla işlenmesi ve devamında vücuda alınması bazı yan etkileri de beraberinde getirdiği için daha farklı ve dönüşü olmayan yollara girmeye neden olmaktadır.Her Hastalık Tedavi Gerektirir mi?


            Her hastalık tedavi gerektirmeyebilir ama yine de önlemler almak gerekir. Bunun yan etkileri olmayan ya da tamamen doğal olan kürler kullanılmalıdır. Bu kürlerin yapımında uzmanlara danışılarak bir yol izlenmelidir. Aksi takdir ilaç kullanımı kadar sıkıntılı ve zor süreçler kişileri bekleyebilir.


İlaç Tedavisinde Sınır Var mı?


            Günümüz modern tıp, gelişim gösterdiği müddetçe insani değerlere önem vermeye çalışmaktadır. İnsanlığın öne çıkarıldığı bir tıp dünyasında ilaçlar için bir sınırlama söz konusudur. İlaçların içeriği zararlı maddelerden oluşabilir. Bunun için en az düzeyde ve derecede kullanılması hastalığın mümkün olduğunca en az hasarla atlatılması için doktorlar ilaçları olabildiğince kısmaktadır. Hatta yan etkileri azaltan ilaçları da özellikle reçetelere eklemektedir.

            Siz siz olun asla doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayın ve çok fazla ilaca kullanmaktan kendinizi sakının. Çünkü bu durumun sonuçları insanlar için hiç iyi olmayabilir.

Aşırı İlaç Zararlı Mıdır?
Site Haritası
© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır. Homopsychologicus Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık
Designed & Developed by Art Web ® Tasarım ve Yazılım Hizmetleri