Ad ve Soyad :
E-Posta :
Telefon :
   

İlişki Danışmanlığı

İlişki Danışmanlığı Süreci

İlişki Danışmanlığı
 

İnsanlar arasında her zaman sorunlar yaşanabilir. Bu sorunlar genellikle kişilerin büyüdükleri ve yaşadıkları dönemlerin birbirinden çok farklı olmasından kaynaklanır. İnsanın kişiliği şekillenirken çevresi ve ailesi oldukça etkili olduğundan insanlar arasında anlaşmazlıkların olması normaldir. Ancak bu anlaşmazlıklar kişiliğe saldırı ve saygısızlık gibi boyutlara taşınıyorsa sorunun daha büyük olduğu şüphesizdir. İlişki terapisi iletişim sorunlu bir noktaya geldiği zaman başvurulan çözümler arasında yer alır. Önemli olan sorunlu noktaya gelmeden, ufak problemler ortaya çıktığı zaman önlem almak ve ilişkilerin telafisi mümkün olmayan yaralar almasına izin vermemektir. Psikoloji insan davranışlarını incelerken bu davranışların nasıl şekillendiğini ve insan hayatına ne derecede yansıdığını da araştırır. Bu nedenle psikoloji temelinde destek almak her zaman daha huzurlu bir ilişki yaşamayı mümkün kılar.

 

İlişki Danışmanlığı Ne Kazandırır?
 

İlişkilerin ilk zamanlarındaki mükemmellik ne yazık ki devamlı olmayabilir. İnsanlar yeni tanıştıkları zaman daha anlayışlı oldukları için uzun vadede ortaya çıkabilecek pek çok sorun kolayca göz ardı edilebilir. Hobileri, zevkleri ve hatta görüşleri farklı olan insanlar bir süreliğine dünyanın en mutlu ilişkisini yaşadıklarını düşünebilirler. Zamanla birlikte hoşgörünün azalması ile ilişkilerde sorunlar ortaya çıkar. İlişki terapisi de bu durumlarda çiftlerin etkili ve sağlam bir iletişim kurmasında yardımcı olur. Bittiği düşünülen bir ilişki taraflar hala birbirlerini seviyorlarsa kurtulabilir. Aşkı yeniden canlandırmak ve ilişkiyi mutlu günlerine döndürmek ilişki terapisi ile mümkün olabilir. Psikoterapi uygulamaları arasında dikkat çeken aile ve ilişki terapisi uygulamaları ile daha sağlıklı ve sağlam temellere dayanan bir ilişkiye sahip olmak mümkün. 

 

İlişki Danışmanlığı Hangi Durumlarda Gerekli?
 

Çiftler arasında iletişim sorunu varsa ya da taraflardan birisi kesinlikle anlaşılmadığını düşünüyorsa terapiye başlama zamanı gelmiş demektir. Çiftler kendi sorunlarını konuşmak istedikleri zaman insani duygularla hatalı söylemlerde bulunarak gerilimin artmasına istemeden de olsa neden olabiliyor. Bu durumda da hiç çözülmeyen ve sürekli tekrarlanan sorunlar ilişkinin ortasında kalıyor. Sorunlar kişilerin birbirlerine olan duygularını yıpratırken ilişkinin de temellerine zarar verdiği için bu tür durumlarda psikoterapi en doğru seçimler arasında dikkat çekmektedir. İlişki ile çıkmaza girilen durumlarda, tekrarlayan kavgalarda, çözülmeyen sorunlarda ve tüm iletişim sorunlarında ilişki terapisi oldukça yol gösterici ve yapıcı bir süreç olarak çiftlere yardımcı oluyor.

İlişki Danışmanlığı
Site Haritası
© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır. Homopsychologicus Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık
Designed & Developed by Art Web ® Tasarım ve Yazılım Hizmetleri